Filmowanie z Drona Samochodów

Drony jako niewielkie latające urządzenia docierają w miejsca, gdzie człowiekowi jest trudno się dostać lub byłoby to zbyt ryzykowne. Nic dziwnego zatem, że coraz częściej wykorzystywane są do rejestrowania przebiegu wydarzeń sportowych, szczególnie sportów motorowych i rajdów. Na trasie rajdu operatorzy kamer czy aparatów fotograficznych mają bardzo wąskie pole do popisu. Nie mogą się zbliżać do pędzących aut czy motorów.

Tego problemu nie ma w przypadku nagrywania rajdu przy pomocy dronów. Drony operują w powietrzu nad jadącymi maszynami, mogą podlecieć również z boku znacznie bliżej do auta. Jest to oczywiście obwarowane przepisami, ze względów bezpieczeństwa jadących aut, motorów a przede wszystkim kierowców, dron musi utrzymywać się w określonej odległości od pojazdu. Dron może jednak filmować nawet z wysokości 500 m nad ziemią, co daje niesamowite zdjęcia panoramiczne. Ponadto dron może odlecieć nawet na odległość 2 km od operatora, który najczęściej znajduje się na linii startu. W ten sposób można śledzić zawodników na tym odcinku, rejestrowanie dużych imprez plenerowych, wyścigów na krótkich odcinkach np. na ćwierć mili, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne wśród miłośników czterech kółek.

Filmowanie z Drona Samochodów

Filmowanie z Drona doskonale sprawdzają się również w przypadku wykonywania testów samochodów. Zasięg 2 km w zupełności wtedy wystarcza by zarejestrować z góry zachowanie auta na drodze, w czasie ostrych zakrętów czy gwałtownego hamowania. Perspektywa nagrywania sprawia, że udaje się uchwycić niuanse niedostrzegalne z boku czy z wewnątrz kokpitu.

Sporty motorowe czy testy samochodów nie mogą być jednak rejestrowane przez amatorów. Operator drona musi nie tylko posiadać odpowiednie licencje uprawniające do sterowania dronem poza zasięgiem wzroku, ale również ogromne doświadczenie. Steruje on nie tylko dronem ale umieszczoną na nim kamerą. To wymaga dużych umiejętności, nie tylko ze względu na jakość nagrywanego materiału, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo uczestników. Dron, który zbliży się na nieodpowiednią odległość lub wręcz spadnie na, lub w okolicy pojazdu może być śmiertelnym zagrożeniem dla kierowcy. To dlatego zawsze należy wynajmować profesjonalną firmę nagrywającą za pośrednictwem dronów.

Filmowanie z Drona Samochodów