Zloty Aut Zabytkowych

Motoryzacja to dla wielu sposób życia, to hobby, które ma znaczący wpływ na to co robią w życiu. Najbardziej widoczne jest to wśród pasjonatów aut zabytkowych. Często poświęcają całe lata na odrestaurowanie zabytkowego auta. W poszukiwaniu części zamiennych, przemierzają całą Polskę, nie rzadko kontaktując się również z ludźmi na całym świecie. Jednak oglądając efekt końcowy tych poczynań, można ich zrozumieć. Auta zabytkowe mają po prostu duszę.

Zloty i rajdy aut zabytkowych to imprezy, które zawsze budzą spore zainteresowanie. Nie ma chyba osoby, która odwróciła by głowę od tych niezwykłych maszyn, zgromadzonych w jednym miejscu. Rok rocznie odbywa się kilkaset mniejszych i większych zlotów aut zabytkowych. Odbywają się one na terenie całego kraju o głównym ich celem jest po prostu spotkanie się ludzi, których łączy wspólna pasja.

Te najpopularniejsze, odbywają się cyklicznie i za każdym razem przyciągają wielu pasjonatów motoryzacji. Te najpopularniejsze to np. Mrowisko, Siedlecki Zlot pojazdów zabytkowych, który w tym roku odbył się już po raz trzeci. Rozpoczyna się on przejazdem przez miasto pod eskortą policji. Później organizowane są liczne atrakcje. Kolejnym wartym wymienienia jest zlot Tatrzański, który w tym roku organizowany był już po raz dwunasty. Zlot rozpoczynał się w Pińczowie a trzy dni później odbywała się wielka gala pod Gubałówką. Wśród starych, pięknie utrzymanych aut nie brakowało nawet takich, które miały około 80 lat. Ogółem zlot ten trwał w tym roku 6 dni. W ostatnich dniach Kwietnia odbył się międzynarodowy zlot pojazdów zabytkowych w Kielcach. Zlot ten organizowany był przez Koło Pojazdów Zabytkowych „ Weteran” i również jest imprezą cykliczną. Drugi raz odbył się już MotoClassic we Wrocław w tym roku w imprezie wzięło udział aż 100 różnych zabytkowych aut różnej klasy.

Street Drivers Małopolska cykliczny zlot organizowany przez muzeum w Nowym Sączu. W tym roku odwiedził miejscowość Rytro i Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Tych imprez jest dużo więcej, te są jednymi z najbardziej popularnych. Najważniejsze jednak jest to, że te imprezy organizowane są z pasji a nie pobudek ekonomicznych. Nie ma na zlotach polityki czy komercji. To w tych imprezach jest chyba najpiękniejsze, poza oczywiście możliwością obejrzenia zabytkowych aut z duszą, które zachwycają przede wszystkim tym, że obecnie najczęściej są one unikalne. Często są to jedyne egzemplarze w kraju czy nawet na świecie.