Salony i targi samochodowe

Każdego roku nowości motoryzacyjne są prezentowane na różnych międzynarodowych targach i salonach w najciekawszych zakątkach świata. W tym  roku takich imprez odbyło się już ponad dwadzieścia o charakterze między narodowym, oraz kilkanaście krajowych. Niedawno zakończyły się trwające od 15 do 25 września 2011 międzynarodowe targi we Frankfurcie. Natomiast już między 11-15 października odbywają się Targi EQUIP AUTO, które organizowane są co dwa lata i gromadzą zainteresowanie producentów i dystrybutorów części i elementów wyposażenia. Między 26 Listopada a 4 grudnia odbędą się Essen Motor show, które są przede wszystkim pokazem możliwości tuningu, również tego fabrycznego.  więcej na trynid.pl

Wszystko to podkreśla jak wielką uwagą cieszy się świat motoryzacji i jak dużo jest tu do zaprezentowania, przede wszystkim nowoczesnych aut, ale i nowoczesnych rozwiązań. Na targach można podejrzeć konkurencje, zapoznać się z najnowszymi trendami panującymi w motoryzacji. To również dobra okazji do wymiany doświadczeń między poszczególnymi firmami. Świat motoryzacji zawsze z wielka niecierpliwością czeka na takie wydarzenia, podobnie jak świat mody czeka na pokazy znanych projektantów.

Przede wszystkim na takich salonach motoryzacyjnych najważniejsze są premiery nowych aut. To one przyciągają największe zainteresowanie prasy i fachowców branży motoryzacyjnej. W marcu 3-13 odbyły się międzynarodowe salony samochodowe w Genewie a na nich 260 wystawców z 31 krajów. W tym kilkadziesiąt firmy wystawiło premierowe auta, bez trudu można się domyśleć jak duże zainteresowanie wzbudziły. Jedne z najbardziej niezwykłych to z pewnością Jaguar XKR-S, który złamał serce niejednego mężczyzny. Nie mniej ciekawy okazał się autorski projekt tunera Carlssona, który co jakiś czas zaskakuje świat motoryzacji świetnie podrasowanymi autami znanych firm, które w jego rękach zyskują zupełnie inne możliwości a także wygląd.

Wszystko się sprowadza do jednego, wszelkie targi czy salony samochodowe to często jedyna szansa oglądania danego modelu auta. Proponowane projekty aut często w ogóle nie trafiają do masowej produkcji lub trafiają, ale dopiero po znacznych zmianach, tuningach. Tym samym to co pokazywane jest na targach, staje się często unikatem, czymś czego wielu pragnie a nikt nie może mieć. Takie białe kruki przeważnie najbardziej cieszą ludzi z duszą kolekcjonerską.