Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Wycieczkę i zwiedzanie Krakowa warto połączyć z odwiedzeniem ciekawych miejsc w jego okolicy. Jeśli macie chwile czasu warto udać się do Kopalni Soli w Wieliczce. Zamówić można ją online na stronie www.transkrakow.pl gdzie w ofercie otrzymuje się do dyspozycji samochód z kierowcą.

Samochód jest dostosowany do liczby pasażerów, kierowca komunikuje się również w języku angielskim. Grupa jest odbierana spod wskazanego adresu w Krakowie i przewożona na miejsce wycieczki. Czas przejazdu to około 40 minut. Zwiedzanie zajmuje 3 do 3,5 godziny. W tym czasie grupa pod opieka przewodnika, lub zwiedzając Kopalnie Soli na własną rękę przemierza aż 3,5 km podziemnych korytarzy. Korytarze te prowadzą od jednego pomieszczenia do drugiego. Odwiedzamy więc komnaty i groty, podziemne jeziora i kaplice. Szczególnie piękna jest ozdabiana płaskorzeźbami i rzeźbami solnymi kaplica Św. Kingi, jednak i kaplice św. Krzyża czy św. Antoniego również cieszą oczy. Komora Warszawa to jedna z najsłynniejszych sal, w niej często organizowane są koncerty, bale czy bankiety, nierzadko z udziałem kamer. Zwiedzanie rozpoczyna się zejściem po, bagatela, 380 stopniach schodów na głębokość 64 metrów.

Kopalnia ma 3 poziomy więc po 3 godzinach zwiedzania ostatecznie znajdujemy się na głębokości 135 metrów skąd na powierzchnię wraca się windą górniczą. Jest to niesamowite przeżycie, które zapada w pamięć na długo. Warto wiedzieć, że jest to jedna z najstarszych kopalni soli w Europie, wydobycie na większą skalę rozpoczęto tu bowiem już w XII wieku a odkryto ślady świadczące, że pierwsze wydobycie soli miało tu miejsce już nawet 6 tyś lat temu poprzez odparowywanie wody. Kopalnia od lat znajduje się na światowej liście UNESCO.