Utylizacja i skup auto złomu

Na naszych drogach przybywa aut, to sprawia również, że coraz większym problemem stają się auta rozbite czy po prostu auta stare. Nawet w czasie kryzysu, chętnie wymieniamy auta na nowsze, stare auto najczęściej trafia na złom. Auto złom to zawsze był spory problem, teraz coraz częściej auta są po prostu demontowane, przydatne części, trafiają na rynek wtórny, reszta idzie na przetop do hut. Jednak i tak pozostaje problem elementów niemetalowych, które najczęściej nie nadają się do powtórnego użytkowania. Takie auto odpady częściowo są utylizowane, tam, gdzie są po temu warunki.
W innych wypadkach trafiają na wciąż zwiększające swoje terytorium, wysypiska śmieci. Jest to wtedy naprawdę duży problem. Zresztą akurat utylizacja śmieci każdego rodzaju to u nas wciąż branża mocno kulejąca. Problemem nie są jedynie odpady ze złomowanych samochodów, ale każdy rodzaj odpadów. Śmieci z każdej strony nas zasypują. Szczególnie w wielkich aglomeracjach śmieci i odpady to naprawdę duży problem. Wysypiska śmieci są obecnie prawie tak samo duże, jak pobliskie miasta.
Odpady komunalne, takie, które nie podlegają recyklingowi, to spory problem. Zresztą równie dużym problemem jest również to, że wciąż w naszej kulturze, segregowanie śmieci to wciąż coś rzadko spotykanego. Z auto złomem jest o tyle prościej, że wiele elementów udaje się przetworzyć ewentualnie w niezmienionej formie, ponownie przetworzyć. Wszystkie elementy metalowe sprzedawane są do hut, w Chinach przeważnie. Części, które nie są jeszcze uszkodzone i mocno zużyte, trafiają na rynek części zamiennych, używanych. O dziwo, cieszą się naprawdę dużą popularnością. Decyduje tu przede wszystkim niska cena, która sprawia, że w przypadku starszych aut, cena ich naprawy znacznie się obniża.

motoporady.eu