Gdy szukamy części

Na naszych drogach jest coraz więcej aut różnej klasy. Niestety nasze drogi są słabo przygotowane do tak dużego ruchu, więc na porządku dziennym są stłuczki, wypadki. Nawet najlepszy kierowca z tego powodu przynajmniej raz w roku musi odwiedzać mechanika. W dużych miastach ta statystyka jest jeszcze gorsza, tam prawie każde auto ma ślady stłuczek. Serwisy samochodowe są odwiedzane również w przypadku, różnych awarii auta. Każda wizyta u mechanika wiąże się najczęściej sporym wydatkiem. Szczególnie w przypadku, gdy do naprawy auta używane są jedynie części oryginalne, które są drogie. Tym droższe, im lepsze auto.
W czasach kryzysu, nikt spokojnie nie reaguje na takie wydatki. Niestety rzadko kiedy oryginalne części można zastąpić znacznie tańszymi częściami zamiennymi. Z całą pewnością, nikt nam nie naprawi nimi auta w autoryzowanym serwisie, na który jesteśmy zdani, do czasu zakończenia gwarancji lub, co jest coraz częstsze, do czasu aż spłacimy kredyt. Wiele banków w umowie kredytowej zastrzega, że auto przez czas spłacania kredytu musi być serwisowane jedynie w autoryzowanym punkcie. Nie dość, że to często problematyczne, to w dodatku każda naprawa będzie nas kosztować więcej. Obejść tego w zasadzie nie można, chyba, że znajdziemy bank z rozsądniejszymi warunkami kredytu.
Pomijając te skrajne przypadki, warto korzystać z usług zaprzyjaźnionego mechanika, który nam doradzi, jakie części warto zastosować w aucie. Czasem sklepy motoryzacyjne oferują zamienniki naprawdę dobrej jakości, które niejednokrotnie są nawet bardziej wytrzymałe niż części oryginalne a przy tym są dwa razy tańsze. Dobry mechanik nam o tym powie, w serwisie raczej się takich rzeczy nie dowiemy i wrócimy z kolejna awarią tej samej części. Nie zawsze, ale w ostatnim czasie, niestety coraz więcej się na ten temat słyszy.

porady motoryzacyjne